Jakub sa pýta

Čo je prepojenie na otvorené bankovníctvo?

Jakub spokojne fakturuje.

Je rád, lebo klienti si nové faktúry všimli a chvália mu ich. Trošku rozdiel oproti starému spôsobu, keď si ich vytváral v Exceli sám 😉. Napadlo mu, že je super používať takýto online fakturačný nástroj a navyše zadarmo. Pretože vytvárať faktúry už môže v Accai navždy zadarmo.

Ale ponúka Accai aj niečo viac?

Jasné, že áno. Funkcionalitu vytvárať faktúry má každý fakturačný nástroj, je to jeho podstata. Accai ti chce ale ponúknuť oveľa viac.

Pre využívanie ďalšej funkcionality, je potrebné prepojiť si Accai na otvorené bankovníctvo, inak povedané zautorizovať si svoj bankový účet.

Je to bezpečné a úplne jednoduché. Pozri si krátky video návod ako to urobíš:

Načo si prepojiť Accai s bankovým účtom?

Jakub stále nerozumie, načo je vlastne potrebné prepájať sa na otvorené bankovníctvo. Veď bankovú aplikáciu má v mobile, tak načo by sa na banku zase prepájal.

Podstatou prepojenia na otvorené bankovníctvo je, že ti umožní evidovať a sledovať tvoje faktúry. V každom momente dňa máš prehľad o tom, ktoré faktúry máš zaplatené a ktoré nie. To, že vidíš aj zostatky a pohyby na tvojom účte je už iba bonus, ale po čase sa už budeš automaticky viac pozerať na svoje financie v Accai  ako v bankovej aplikácii.

Vďaka prepojeniu na otvorené bankovníctvo si aktivuješ aj ďalšiu užitočnú funkcionalitu a tou je automatické posielanie pripomienok a upomienok. Už sa viac nebudeš musieť „okúňať“ ako napísať mail, že ti odberateľ ešte nezaplatil a už je faktúra po splatnosti.

Nastavíš si automaticky kedy sa má odoslať upomienka, text upomienky a o ostatné sa nestaráš. Accai vďaka prepojeniu na otvorené bankovníctvo notifikuje, ktoré faktúry po splatnosti ostali nezaplatené a automaticky odošle nastavené upomienky. Takto si výrazne zlepšíš svoj cash-flow.

Čo je úplne skvelé, z Accai dokážeš uhrádzať aj svoje prijaté faktúry. Rýchlo, jednoducho a aj viacero naraz. Zlepšíš si svoju platobnú disciplínu a nebudú ti zbytočne chodiť upomienky za nezaplatené alebo zabudnuté faktúry.

Jakub ešte rozmýšľa, či prepojenie na otvorené bankovníctvo má aj nejaký vplyv na jeho účtovníčku, milú pani, ktorá mu robí účtovníctvo od začiatku. Pani je milá, len chodenie a nosenie dokladov k zaúčtovaniu je otrava. Vždy si na to spomenie o päť minút dvanásť, keď mu to tri krát pripomenie esemeskou.

To je ďalšia super vec na tejto funkcionalite, Jakub už viac nebude musieť sťahovať a nosiť bankové výpisy účtovníčke.

A čo tá autorizácia, urobím to raz a mám pokoj?

Nie tak úplne, autorizácia bankového účtu trvá 90 dní a z bezpečnostných dôvodov si ju musíš vždy pred koncom uplynutia lehoty predĺžiť.

Predĺženie je vlastne to isté ako autorizácia samotná. 10 dní pred uplynutím doby, ti v Accai bude svietiť informácia, že sa blíži lehota na predĺženie, aby si bol pripravený a kedykoľvek si autorizáciu účtu za minútku predĺžil.

reautorizacia bankoveho uctu

Pripomíname, že Accai si môže každý vyskúšať zadarmo v najvyššej verzii Prémium až na 90 dní.

Viac o upomienkach a pripomienkach ako aj inštruktážne video ako ich nastaviť nájdeš v nasledujúcej časti Jakub sa pýta Časť 6.

Viktória Šibová
Autor článku
Vždy ma fascinovali reklamné slogany a pútavé texty na billboardoch, v TV spotoch, časopisoch. Vtedy som ešte nevedela, že sa to nazýva content marketing. Dvere do sveta digitálneho marketingu mi otvorila Digitálna univerzita. Mojou srdcovkou sa stal copywriting – ukladanie slov do viet. Vytváram digitálny obsah pre weby, newslettre a sociálne siete.