Jakub young businessman

Čo je to Accai? Pripomína mi to nejaké ovocie! Žeby Acai?

Nie, Accai nie je ovocie, aj keď na prvý pohľad ti to názov môže pripomínať.

Accai je skratka pre Accounting Artificial Intelligence, čo v preklade znamená účtovná umelá inteligencia. Ako sa zakladatelia dostali práve k tejto skratke si prečítaj v tomto príspevku.

Accai je komplexný nástroj, ktorý v sebe spája dve veľké navzájom prepojené oblasti online fakturáciu a digitalizované účtovníctvo.

Accai v rámci online fakturácie umožňuje vytvárať všetky druhy dokladov od zálohových faktúr, cez objednávky, cenové ponuky až po vyúčtovacie faktúry, dobropisy a upomienky.

V ďalšom kroku si vieš pridať svoj bankový účet a prepojiť Accai na otvorené bankovníctvo. Ako na to, sa dozvieš na našej stránke v sekcii Návody a aj tomto video manuáli.

Prehrať video
Prehrať video

Toto prepojenie ti umožní vidieť pohyby a zostatky na svojich podnikateľských účtoch v reálnom čase. A tam to nekončí.

Všetky prijaté a vystavené faktúry sa vďaka prepojeniu na otvorené bankovníctvo automatizovaným spôsobom dostanú do účtovníctva. Spárujú sa a zúčtujú s jednotlivými bankovými transakciami

Na základe takto vedeného účtovníctva vedeného v súlade s platnými účtovnými a daňovými predpismi sa automatizovane spracujú mesačné prípadne štvrťročné DPH priznania a kontrolné a súhrnné výkazy.

Na konci účtovného obdobia sa rovnakým spôsobom pripraví aj účtovná závierka a daňové priznanie k dani z príjmov.

V skratke a zjednodušene bez tvojej námahy a vynaloženého extra času budeš mať každý mesiac/štvrťrok vypočítanú DPH povinnosť, ak to potrebuješ. A na konci účtovného roku vypracované daňové priznanie. Ušetríš svoj čas, peniaze a hlavne energiu, ktorú môžeš použiť napríklad na zber odpadkov v lese alebo aj ísť na pivo 😊

Je toho fakt veľa a všetko sa dozvieš v ďalších častiach seriálu. Jakub má už pripravených najmenej 37 ďalších otázok.

Viktória Šibová
Autor článku
Vždy ma fascinovali reklamné slogany a pútavé texty na billboardoch, v TV spotoch, časopisoch. Vtedy som ešte nevedela, že sa to nazýva content marketing. Dvere do sveta digitálneho marketingu mi otvorila Digitálna univerzita. Mojou srdcovkou sa stal copywriting – ukladanie slov do viet. Vytváram digitálny obsah pre weby, newslettre a sociálne siete.