Funkcionalita naklady

Prvý míľnik v Accai – funkcionalita Náklady

V Accai sme spustili novú funkcionalitu Náklady, ktorá pozdvihla fungovanie Accai na ešte vyššiu profesionálnu úroveň. Doteraz ste si v Accai dokázali iba vystaviť faktúry. Odteraz ale v Accai budete mať na jednom mieste aj vystavené aj prijaté faktúry.

Efektívna práca s prijatými faktúrami

Podstatou funkcionality Náklady je možnosť nahrať si do Accai svoje prijaté faktúry. Nahraté faktúry tak budete mať uložené na jednom mieste kedykoľvek dostupné. Odpadá potreba zhromažďovať a zbierať papierové faktúry alebo ešte horšie neekologicky ich tlačiť a potom zbierať pre účtovníka. 

Faktúru jednoducho nahráte priamo do Accai a v tomto momente už je vo vašom účtovníctve.

Ďalší krok je úhrada faktúr. Nahraté faktúry jednoducho zaplatíte hromadne na jeden klik prostredníctvom otvoreného bankovníctva. Accai vás upozorní na potrebu úhrady podľa dátumu splatnosti faktúr. Nestane sa tak, že niečo zabudnete zaplatiť.

Takto Accai ponúka nové možnosti ako efektívne a jednoducho pracovať s prijatými faktúrami.

Zjednodušenie celého procesu je znázornené aj v najsledujúcej infografike.
Faktury bez Accai
Faktury s Accai

Vyskúšajte prácu s Accai v najvyššom možnom balíku vrátane novej funkcionality Náklady na 3 mesiace zadarmo.

Kategórie nákladov

V každom momente máte prehľad jednak o splatnosti faktúr ale čo je ešte užitočnejšie máte prehľad aj o štruktúre kategórií nákladov. Accai má prednastavené rôzne kategórie nákladov, s ktorými sa môžete stretnúť. Pri nahratí faktúr si ich automaticky roztriedi podľa kategórii. Vy tak budete mať prehľad aký podiel nákladov patrí do „nájmu“, „telekomunikačných služieb“, „reklamných služieb“ atď.

Accai vám ponúkne aj prehľadné grafické zobrazenie kategórií nákladov:

naklady-kategorie

Zlacnenie nákladov na účtovníka

Keďže váš účtovník priebežne vidí v Accai všetky vaše zaúčtované prijaté faktúry, aj on trávi menej času s vami ako klientom a zákonite sa to prejaví aj v znížení ceny za účtovné služby.

Rovnako sa zbavíte aj zbytočných nákladov súvisiacich s každomesačným dopravovaním dokladov účtovníkovi ako je napr. poštovné.

Manažérsky pohľad na účtovníctvo

Funkcionalita Náklady umožní aj tzv. manažérsky pohľad na vašu spoločnosť. Na základe vystavených a prijatých faktúr a bankových výpisov poskytne grafický prehľad o nákladoch, výnosoch a predbežnom výsledku hospodárenia. Takýto jednoduchý graf, vám ihneď napovie kam smeruje vaše podnikanie.

vysledok-hospodarenia

Vyskúšajte prácu s Accai v najvyššom možnom balíku vrátane novej funkcionality Náklady na 3 mesiace zadarmo.

Viktória Šibová
Autor článku
Vždy ma fascinovali reklamné slogany a pútavé texty na billboardoch, v TV spotoch, časopisoch. Vtedy som ešte nevedela, že sa to nazýva content marketing. Dvere do sveta digitálneho marketingu mi otvorila Digitálna univerzita. Mojou srdcovkou sa stal copywriting – ukladanie slov do viet. Vytváram digitálny obsah pre weby, newslettre a sociálne siete.