Ako fakturovať do zahraničia?

Jakub má nového klienta, je však z Maďarska a Kubo zatiaľ nikdy nefakturoval do inej krajiny. Má toho plnú hlavu, fakturovať v eurách alebo HUFoch? Má to sám prepočítať kurzom banky? A v ktorý dátum? A čo znenie faktúry, snáď bude aj v angličtine. A DPH? V tomto sa už úplne nevyzná, s DPH alebo bez, a kto ju v akej krajine zaplatí?

Žadny stres. Accai je nastavený tak, aby ti v týchto všetkých otázkach pomohol a našepkal čo je správne.

V prvom rade v Accai si vieš vytvoriť faktúry v slovenčine, angličtine a nemčine. Ale pokiaľ by si potreboval vytvoriť faktúru hoci aj v maďarčine, kontaktuj nás a my to zariadime. Prvý problém vyriešený.

Na fakturovanej mene sa dohodni s klientom, v Accai môžeš fakturovať v akejkoľvek mene. Ak potrebuješ fakturovať napr. v HUF-och, Accai ti sumu automaticky sám prepočíta podľa platného kurzu NBS podľa zvoleného dňa dodania služby. Je nastavený tak, že automaticky zaúčtuje správny prepočet sumy do tvojho účtovníctva. Druhý problém vyriešený.

Ak si platiteľ DPH, Accai o tom vie, pretože si tento údaj sám dotiahne z databázy. A podľa odberateľa, tiež sám identifikuje správny režim DPH. Nemusíš sa o nič starať, poznať zákony, hladať na internete. Tretí problém vyriešený.

 

Viktória Šibová
Autor článku
Vždy ma fascinovali reklamné slogany a pútavé texty na billboardoch, v TV spotoch, časopisoch. Vtedy som ešte nevedela, že sa to nazýva content marketing. Dvere do sveta digitálneho marketingu mi otvorila Digitálna univerzita. Mojou srdcovkou sa stal copywriting – ukladanie slov do viet. Vytváram digitálny obsah pre weby, newslettre a sociálne siete.