Jakub8

Kategórie nákladov

Dokážem v Accai vidieť a rozlíšiť aké mám kategórie nákladov?

Jakub dookola počúva sťažnosti kamaráta fotografa Ema, ktorý neznáša zbierať a zhromažďovať účtovné doklady pre svoju účtovníčku. Niektoré má v ateliéri, niektoré doma, často si už ani nepamätá, ktoré faktúry zaplatil a či tie, ktoré odovzdal účtovníčke sú skutočne všetky uhradené. Len dúfa, že nedostane žiadne upomienky. Má v tom fakt chaos.

Jakub je ale iný prípad. V Accai nedávno objavil novú funkcionalitu Náklady. Toľko výhod, že nevie kde začať.

Najprv každú prijatú faktúru nahrá do systému Accai. Takto ich má prehľadne uložené na jednom mieste, kedykoľvek dostupné. Dokáže si pozrieť ktoré už zaplatil a ktoré ešte nie. Systém ho sám upozorní, že sa blíži dátum splatnosti danej faktúry. A úplne jednoducho na jeden klik ju zaplatí priamo z Accai cez otvorené bankovníctvo. Nestane sa, že by nejakú faktúru zabudol zaplatiť.

Faktury bez Accai
Faktury s Accai

Ďalšia super vec na tejto funkcionalite je, že si Jakub vie kedykoľvek pozrieť štruktúru svojich nákladov, pretože Accai mu automaticky ponúkne zaradiť prijaté faktúry do rôznych kategórií nákladov. Takto hneď vidí koľko minie mesačne na nájom, na telefón a internet, na reklamu a iné. A okrem toho to má aj prehľadne znázornené v grafe.

naklady-kategorie

Jakub síce nie je žiadny finančný manažér, ale jednoduchému grafu, ktorý porovnáva náklady a výnosy rozumie a kedykoľvek v priebehu mesiaca sa tak dokáže pozrieť ako je na tom jeho podnikanie.  

vysledok-hospodarenia

Chceš aj ty vidieť stav svojho podnikania kedykoľvek počas mesiaca, mať všetko priebežne zaúčtované a vedieť čo máš zaplatené a čo ťa ešte len čaká?

Viktória Šibová
Autor článku
Vždy ma fascinovali reklamné slogany a pútavé texty na billboardoch, v TV spotoch, časopisoch. Vtedy som ešte nevedela, že sa to nazýva content marketing. Dvere do sveta digitálneho marketingu mi otvorila Digitálna univerzita. Mojou srdcovkou sa stal copywriting – ukladanie slov do viet. Vytváram digitálny obsah pre weby, newslettre a sociálne siete.